Jaka wódka na wesele? Która najlepsza?

Jaka wódka na wesele? Która najlepsza?

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Dlatego towarzyszące mu przyjęcie weselne powinno być wyjątkowe i zapamiętane na całe życie. Tak wynika z kultywowania wielowiekowej polskiej tradycji.

Przygotowania do wesela

Planowanie ceremonii weselnej, w tym szczególnie przyjęcia, zajmuje niekiedy kilkanaście miesięcy i pochłania niemały budżet. Należy bowiem wybrać odpowiedni obiekt weselny, termin, kreacje weselne, atrakcje, zespół muzyczny i play listę, menu, dekoracje oraz opracować listę gości.

Jednym z ważniejszych elementów przygotowań, jest odpowiedni dobór ilości i rodzajów alkoholu na wesele.

Rola wódki na imprezach weselnych

Znaczenie wódki na weselu wykracza o wiele dalej niż, tylko jej degustować. Tradycyjna rola zawarta jest w weselnych przyśpiewkach, typu “Gorzka wódka, gorzka wódka, trzeba ją osłodzić…” czy też jej obecności podczas powitania pary młodej, toastach czy innych zabawach weselnych.

Jaka wódka na wesele?

Następujące pytanie zadają sobie organizatorzy weselnych imprez, a wybór jest niemały. Do najpopularniejszych wódek należą te określane mianem wyborowych, czyli dwukrotnie destylowanych. Na weselnych stołach znajdziemy również wódki zwykłe, powstałe ze spirytusu rektyfikowanego rozcieńczonego w odpowiednich proporcjach z wodą.

Do weselnej awangardy należą z kolei wódki luksusowe, wielokrotnie destylowane oraz należące do kategorii premium. Niemniej jednak powstają poprzez wielokrotną destylację oraz dodatkowo są uzupełnione o proces filtracji.

Asortyment wódek weselnych uzupełniają nieco bardziej niszowe wyroby, jak i wódki gatunkowe, w skład których dodatkowo wchodzą różnego rodzaju smakowe ekstrakty roślinne, olejki czy cukry. Ze względu na zawartość danego składnika, dzielimy je na wytrawne, półwytrawne, słodkie, półsłodkie oraz likiery.

 

Najlepsza wódka na wesele to jednak taka, którą lubią weselni goście. Aby jednak sprostać temu wyzwaniu , można, rozesłać wraz z zaproszeniem weselnym krótką ankietę, na temat preferowanego menu oraz wyboru alkoholi. Takie działanie zdecydowanie będzie pomocne w dokonaniu właściwego wyboru.

Inne alkohole na uroczystość

Z reguły inne trunki niż wódka odgrywają na imprezie weselnej mniejszą rolę. Warto jednak zadbać i o ich reprezentację. Niektórzy goście mogą je degustować w ramach aperitifu bądź wybrać przy spożywaniu konkretnych potraw. W weselnym barku więc nie powinno zabraknąć ginu, tequili rumu, whisky, wina lub piwa.

Gdzie najlepiej kupić alkohol na wesele?

Miejscem, w którym kupimy bez problemu wszelkie potrzebne trunki weselne, bez wątpienia takim miejscem jest hurtownia alkoholu. Znajdziemy w niej o wiele szerszy asortyment niż w sklepie czy też sieci handlowej. Wynika to z faktu, że hurtownia oferuje produkty wszystkich dostępnych na danym rynku producentów alkoholi. Z kolei sieć handlowa może mieć podpisane umowy dystrybucyjne wyłącznie z niektórymi producentami, przez co jej alkoholowa oferta, jest zdecydowanie bardziej uboga.

Poza tym, hurtownia wódki na wesele, to także dobre i możliwie najniższe stawki cenowe ze względu na działalność w o wiele szerszej skali.

O czym warto pamiętać?

by móc dokonać zakupu alkoholu na własną rękę, w tym zwłaszcza preferowanej wódki weselnej, należy wcześniej ustalić to z obiektem weselnym i zawrzeć odpowiednią klauzulę w umowie. Tego typu opcja jest jak najbardziej możliwa i praktykowana, jednak trzeba ją zabezpieczyć formalnie na możliwie wczesnym etapie przygotowań weselnych.