Jaka wódka na wesele 0,5l czy 0,7l?

Jakiej pojemności kupić wódkę na wesele, to kolejny dylemat Pary Młodej.

Plusem wódek półlitrowych jest to, że producent stosuje promocje cenowe. Jest to korzystny argument dla naszego portfela. Wódki o pojemności 0,5 litra, to niemal tradycja w polskiej gościnności.

Musimy zwrócić również uwagę na to, że jeżeli decydujemy się na wódkę o pojemności 0,7l, a robimy duże wesele to po skończonej dobrej zabawie zostaje nam dużo niedopitych butelek, co nie jest ekonomiczne.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na korzyść wódek 0,5 litra jest wygoda nalewania i estetyka wyglądu. Nie zapominajmy jednak, że to Para Młoda decyduje o pojemności butelek wódki, ponieważ to ich Wielki Dzień.

 

Wódka na wesele 500ml czy 700ml?

“0,5 litra na głowę” – jakże stare i sprawdzone powiedzenie, dzisiaj może być tylko pomocą do kalkulacji ile potrzebujemy wódki na wesele czy inną imprezę okolicznościową.

W XXI wieku zmieniła się znacznie kultura spożycia alkoholu, ale i rodzaje i wybór dostępny dla klientów jest ogromny.

Postaramy się tutaj doradzić Wam na jakie pytania musicie sobie odpowiedzieć przed zamówieniem alkoholu na wesele. Pytania na które musicie znaleźć odpowiedź są proste, ale i zarazem niezbędne aby odpowiednio skalkulować ilość potrzebnego alkoholu.

Ile osób będzie piło wino, ile osób będzie się raczyć whisky, rumem czy tequilą, czy w ilości zamawianej będą również prezenty dla gości na zakończenie imprezy, czy impreza jest jedno, czy dwudniowa, czy alkohol będziemy zabierać do pracy, czy po drodze do kościoła lub salę naszą dorgę zastawią “bramy”, czy w tej ilosci będzie również kawalerski i panieński, czy podczas naszej wspałaniełej zabawy będą konkursy z nagrodami, ile będzie dzieci na weselu, ile będzie osób starszych, ilu będzie abstynetów. To te proste pytania, ale jak ważne przed kalkulacją ilości potrzebnej na wesele.

Poznaj naszą ofertę alkoholi