Poradnik – wódka na wesele

Jak polskie wesele to wódka na stole

Nie ma wątpliwości, że na polskich stołach weselnych wódka jest stałym gościem i nawet jeśli Para Młoda uzna, że wcale jej niepotrzebują, to z pewnością będą zdani na ciche (lub głośne) wyrzuty od wujków (i pewnie niektórych ciotek) z rodziny.

Pary Młode stoją przed dużym dylematem jaką wódkę kupić na wesele i wszystkim dogodzić co nie jest łatwym zadaniem. Czynników wpływających na wybór wódki weselnej jest wiele.

Po pierwsze decydujemy czy wybieramy wódkę klasy Premium, czy Top Premium.

Wódki klasy Premium to m.in.: Stock Prestige, Adam Mickiewicz, Słowacki, Sienkiewicz, Ogiński, Biały Bocian, Wyborowa, Strumbras, Pan Tadeusz, Nemiroff Original, Nemieroff de Luxe, Puławski, Wataha.

Wódki Top Premium to m.in.: Amundsen, Finlandia, Ostoya, Smirnoff Black, Chopin.

Wódka z dozownikiem czy bez?

Po drugie, wybierając wódkę na wesele zastanawiamy się czy wybieramy z dozownikiem czy bez. To istotna sprawa pod względem technicznym polewania weselnej do kieliszków. Dozownik sprawia, że łatwo się nalewa, a po „paru głębszych” nie rozlewamy i nie marnujemy wódki.

Przykładowe wódki z dozownikiem to Stock Prestige, Amundsen, Nemiroff de Luxe, Finlandia, Strumbras, Smirnoff Black, Nemiroff Orginal.

Kolejnym, decydującym elementem przy wyborze wódki weselnej jest jej wygląd. Kształt butelki, kolor, faktura, grubość szkła to wszystko wpływa na estetykę stołów weselnych. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym, o tym, że to Para Młoda jest głosem decydującym i to Wam musi przede wszystkim smakować i podobać się wódka na Waszym weselu.