Jakie alkohole poza wódką na wesele?

Bardzo wiele osób nie wyobraża sobie wesela bez mocniejszych trunków. Warto jednak pamiętać o tym, że dobrym pomysłem jest postawienie na kilka rodzajów i co najważniejsze nieprzesadzanie z jego ilością. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jaki rodzaj alkoholu na weselu sprawdzą się najlepiej. Jeśli nie wiesz ile zamówić wódki na wesele to przeczytaj nasz artykuł, który z pewnością rozjaśni Ci spojrzenie na sprawę.

Wino na wesele

Na stołach weselnych króluje głównie wódka. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie wszyscy goście za nią przepadają. Dla gości z tzw. słabszą głową doskonałą propozycją mogą okazać się wina. Przy trunkach tego typu warto postawić na różnorodność, dzięki czemu każdy z zaproszonych gości znajdzie coś dla siebie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że warto kupić wina białe, czerwone i różowe. Na stole powinny znaleźć się oczywiście wina wytrawne, półwytrawne i słodkie. Unikać należy najtańszych win, w których dominuje smak siarki. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej rozejrzeć się za okolicznymi winnicami. Elegancka butelka markowego wina może okazać się doskonałą atrakcją samą w sobie.

Whisky na polskim weselu

W Polsce coraz większą popularność zyskuje whisky, czyli trunek który przez wiele lat kojarzył się z luksusem i bogactwem. Dzięki szerokiej różnorodności można znaleźć whisky cenowo wychodzące identycznie jak wódki. Na weselach największym zainteresowaniem cieszy się Jack Daniels, Jim Beam, Grants albo Ballantine’s. Pamiętać należy także o tym, aby przygotować dla gości odpowiednie szklaneczki, które przy tym alkoholu odgrywają bardzo ważną rolę.

Czy piwo na weselu to dobry wybór?

Kraftowy browar jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą zaskoczyć gości weselnych. Warto wspomnieć również o tym, że piwa zdecydowanie lepiej sprawdzą się w czasie poprawin niż na weselu. Pamiętać należy jedynie o tym, że koncernowe piwa mogą niestety całkowicie zaburzyć dekorację na sali weselnej. Inaczej wygląda oczywiście sytuacja, gdy postawi się na piwa z lokalnych browarów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby na przyjęcie weselne wypożyczyć dystrybutor albo keg do piwa.

 

A może domowe nalewki?

Osoby, które nie wiedzą jaki alkohol na wesele poza wódką mogą postawić także na domowe nalewki, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Godna polecenia jest przede wszystkim domowa wiśniówka, cytrynówka albo niesamowita śliwowica, która bardzo szybko uderza do głowy. Amatorów wymienionych trunków z pewnością znajdziemy na każdym weselu. Warto wspomnieć również o tym, że domowe alkohole są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż zakup w sklepie. Kolorowe trunki umiejętnie ozdobione mogą okazać się także doskonałą dekoracją stołu.

Szampan na wesele

Lampka szampana jest podstawowym trunkiem, który serwuje się zazwyczaj na początku wesela. Jak powszechnie wiadomo to właśnie wyśmienitym szampanem wita się gości, którzy przybili na sale. Para Młodych powinna pomyśleć również o osobach, które nie mogą pić alkoholu. W tym konkretnym przypadku warto rozejrzeć się za bezalkoholowymi odpowiednikami. Na weselu dobrze sprawdzi się sok winogronowy albo bezalkoholowe wino.

Drink bar z barmanem na wesele

Na weselach coraz większym zainteresowaniem cieszą się profesjonalni barmani, którzy na żywo serwują gościom weselnym ślubne alkohole. Na weselu dużym zainteresowaniem cieszy się nie tylko cuba librre, mojito, pina colada i margarita. Coraz większą popularność zdobywa gin z tonikiem i aperol spritz. Przystawki na zimno doskonale sprawdzą się nie tylko podczas bardzo upalnych dni. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby wybrać porządny dring bar.

W naszej ofercie znajdziesz szeorki wybór alkoholi na wesele – zapoznaj się z naszą ofertą a następnie zadzwoń. Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej ilości i rodzajów trunków.